Zadzwoń

+48 725 000 247

Napisz

info@zanizonaszkoda.pl

Wypadek lub stłuczka nie z Twojej winy?

Bezgotówkowa naprawa pojazdu z OC sprawcy.

Miałeś kolizję lub wypadek z nie swojej winy? Masz możliwość naprawy swojego samochodu z OC sprawcy. Skorzystaj z naszych usług i ciesz się profesjonalnie wykonaną naprawą a także samochodem zastępczym, całkowicie za darmo!

Chcesz usunąć szkodę w swoim pojeździe?

Jak wygląda proces likwidacji bezgotówkowej?

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty bezgotówkowej likwidacji szkód. Nasz wyspecjalizowany warsztat samochodowy znajduje się w Krakowie na ul. Bociana 18.

1. Wyślij kosztorys
Konieczne będzie dostarczenie sporządzonego przez towarzystwo ubezpieczeniowe kosztorysu naprawy pojazdu.

2. Przyjedź do naszego warsztatu
Odwiedź nasz warsztat na ul. Bociana 18 w Krakowie, aby nasi specjaliści mogli zobaczyć szkodę i przygotować się do przeprowadzenia naprawy.

3. Podpisz umowę naprawy pojazdu
Podpiszemy umowę, na podstawie której załatwimy wymagane formalności z towarzystwem ubezpieczeniowym.

4. Dostarcz auto we wskazanym terminie
W trakcie wizyty w naszym warsztacie, umówisz się na dogodny termin naprawy pojazdu. Pamiętaj, aby w umówionym terminie pojawić się na miejscu.

5. Ciesz się autem zastępczym całkowicie za darmo
W trakcie gdy nasi mechanicy będą naprawiać Twój pojazd, będziesz poruszał się nowoczesnym samochodem zastępczym.

Zobacz nasze realizacje naprawy bezgotówkowej

Naprawa bezgotówkowa - co warto wiedzieć?

Nieraz może się zdarzyć, że w wyniku wypadku czy stłuczki auto ulegnie zniszczeniu. W takim przypadku ubezpieczyciel zobowiązany jest do likwidacji szkody z OC sprawcy zdarzenia drogowego. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że likwidacja szkody nie zawsze musi się odbywać gotówkowo. W zależności od preferencji i potrzeb poszkodowany może się zdecydować na bezgotówkową likwidację szkód z polisy OC sprawcy.

Gotówkowa i bezgotówkowa likwidacja szkody z OC sprawcy

W polskim prawie jest zapis mówiący o tym, że jeżeli samochód ulegnie uszkodzeniu w wyniku działania osób trzecich, w takim wypadku towarzystwo ubezpieczeniowe jest zobowiązane do pokrycia zaistniałych szkód z polisy sprawcy zdarzenia. Jest to możliwie przede wszystkim dzięki temu, że przepisy polskie zobowiązują każdego właściciela pojazdu do wykupienia polisy OC. Likwidacja szkody odbywa się nie tylko gotówkowo. Wyrównanie uszkodzeń może również odbywać się w trybie bezgotówkowym. O ile wariant gotówkowy jest jasny i przejrzysty - towarzystwo ubezpieczeniowe przelewa po prostu określoną sumę pieniędzy na konto poszkodowanego, o tyle naprawa bezgotówkowa jest znacznie ciekawsza i bardziej złożona.

Bezgotówkowa naprawa samochodu Kraków, podobnie jak gotówkowa związana jest z naprawą uszkodzeń pojazdu z polisy OC sprawcy zdarzenia. Tu poszkodowany nie otrzymuje bezpośrednio gotówki z odszkodowania, za to ubezpieczyciel jest zobowiązany do napraw szkód w ASO lub zaprzyjaźnionym warsztacie. Do obowiązków towarzystwa ubezpieczeniowego w tym przypadku należeć będzie również przetransportowanie auta do miejsca, w którym zostanie naprawione oraz dostarczenie go po zakończeniu robocizny pod wskazany adres.

To, czy auto zostanie naprawione w trybie gotówkowym, czy bezgotówkowym jest indywidualną decyzją poszkodowanego w zdarzeniu drogowym kierowcy. To wygodne rozwiązanie, z którego bardzo chętnie korzystają nie tylko właściciele firm mający pod swoją opieką sporą flotę pojazdów, ale także osoby, które chcą mieć naprawione szkody w pojeździe bez angażowania w to własnego czasu i wysiłku w znalezieniu odpowiedniego warsztatu.

Bezgotówkowa likwidacja szkody Kraków - najważniejsze informacje

Jeżeli do kolizji lub wypadku dochodzi z winy innej osoby, poszkodowany może domagać się odszkodowania na naprawę powstałych w wyniku uszkodzeń. Jednym ze sposobów wypłaty jest bezgotówkowa naprawa samochodu z polisy OC sprawcy, która może być zastosowania zarówno w przypadku niewielkich uszkodzeń, jak i tych poważniejszych.

Bezgotówkowa naprawa uszkodzeń w Krakowie z polisy sprawcy polega na rozliczaniu kosztów pomiędzy warsztatem a ubezpieczycielem. Auto trafia do warsztatu lub ASO gdzie zostaną naprawione wszelkie szkody, a następnie wraca do właściciela. Należy jednak wiedzieć, że zanim zostaną rozpoczęte jakiekolwiek prace, właściciel auta musi zaakceptować kosztorys sporządzony przez ubezpieczyciela.

Naprawa bezgotówkowa z OC sprawcy Kraków to ciekawa i co ważne komfortowa dla poszkodowanego opcja naprawy uszkodzonego pojazdu. Przy wyborze tej opcji za wszystko od początku do końca odpowiada ubezpieczyciel, a kierowca może jedynie uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać na odzyskanie samochodu, który będzie sprawny i w pełni gotowy do dalszej jazdy.

W przypadku bezgotówkowej naprawy samochodu to poszkodowany ma prawo do wyboru odpowiedniego warsztatu lub stacji naprawczej, w której będą naprawione wszystkie awarie. Należy jednak pamiętać o tym, że wybór ten ogranicza się do jednostek, z którymi współpracuje ubezpieczyciel. Kierowca poszkdoowany w wyniku zdarzenia drogowego nie musi odprowadzać pojazdu samodzielnie - może zrobić to w jego imieniu ubezpieczyciel. Warunkiem oddania auta do naprawy jest podpisanie stosownej umowy z warsztatem lub stacją naprawczą.

Czy naprawa bezgotówkowa z OC sprawcy Kraków to korzystne rozwiązanie?

Poszkodowany w kolizji drogowej ma dwie możliwości - może skorzystać z gotówkowej lub bezgotówkowej naprawy szkód wyrządzonych w zdarzeniu drogowym. Która opcja jest korzystniejsza? Pod wieloma względami dla kierowcy wygodniejszym i bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z bezgotówkowej likwidacji szkody. Jest znacznie prostsza, ponieważ nie wymaga zaangażowania własnego czasu, zorganizowanie wszystkich napraw i często transport auta do warsztatu jest po stronie ubezpieczyciela. Co ważne, bezgotówkowa naprawa auta daje możliwość szybszego naprawienia usterek. Przyjmując gotówkę z odszkodowania, kierowca musiałby sam szukać warsztatu, w którym wykonane zostałyby wszelkie niezbędne naprawy, co ze względu na dość odległe terminy u fachowców mogłoby być problematyczne. W przypadku, gdy za usunięcie szkód odpowiedzialny jest ubezpieczyciel, takiego problemu nie ma. Współpracuje on z wieloma warsztatami czy stacjami naprawczymi, które problemy klientów z ubezpieczalni rozwiązują w sposób priorytetowy.

Samochód do warsztatu z miejsca wypadku może odebrać przedstawiciel ubezpieczalni, kierowca poszkodowany w zdarzeniu drogowym nie musi przejmować się tym problemem. Ubezpieczyciel wybiera miejsce, w którym zostanie wykonana naprawa samodzielnie lub zgodnie z sugestią kierowcy (pod warunkiem że warsztat lub serwis naprawczy, jaki wskaże, znajduje się na liście placówek współpracujących z ubezpieczycielem). Gdy zostanie wybrane miejsce naprawy usterek, konieczne jest podpisanie umowy o współpracy. To dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki niej możliwe jest uzyskanie preferencyjnego terminu likwidacji szkody.

W przypadku bezgotówkowej naprawy usterki ubezpieczyciel użycza kierowcy auto zastępcze, którym może się poruszać do momentu, aż jego pojazd będzie sprawny i będzie można nim bezpiecznie podróżować. Zastępczy pojazd to dobre zabezpieczenie dla poszkodowanego w kolizji czy wypadku kierowcy, który nie tylko zaoszczędzi na poszukiwaniach czasowego środka transportu, ale również nie pozostanie bez auta nawet w przypadku, w którym z różnych względów naprawa szkody będzie się przeciągała w czasie.

Bezgotówkowa naprawa szkody Kraków - zgłoszenie zdarzenia

Naprawa bezgotówkowa Kraków wymaga spełniania odpowiednich formalności, bez których przeprowadzenie w sposób prawidłowy wszystkich procedur nie będzie możliwe. Kontakt z ubezpieczycielem powinien odbyć się możliwie jak najszybciej po zaistnieniu szkody. Z wielu względów towarzystwa ubezpieczeniowe chronią się przed wydłużeniem, dlatego wymagają dopełnienia szeregu formalności i dostarczenia odpowiedniej dokumentacji najszybciej jak to tylko będzie możliwe. Im szybciej wymogi formalne zostaną spełnione, tym szybciej auto będzie mogło zostać naprawione.

Naprawa bezgotówkowa z OC sprawcy wymaga między innymi dostarczenia ubezpieczycielowi najważniejszych informacji dotyczących sprawcy zdarzenia drogowego. W zgłoszeniu muszą znaleźć się informacje takie jak imię i nazwisko, numer PESEL, numer rejestracyjny pojazdu, numer polisy czy marka samochodu. Bardzo ważne jest także przedstawienie dokumentu, który będzie w bardzo dokładny sposób opisywał, w jaki sposób doszło do kolizji czy wypadku. Dla zobrazowania sytuacji można do dokumentacji dołączyć również zdjęcia, które zostały wykonane tuż po zdarzeniu. Dla porównania warto umieścić także fotografie pojazdu sprzed szkody.

Bezgotówkowa naprawa samochodu Kraków dotyczy zarówno tych kierowców, którzy na miejsce zdarzenia musieli wezwać policję (sprawca był pod wpływem alkoholu, nie chciał przyznać się do winy itp.), jak i tych, którzy zdecydowali się na spisanie oświadczenia.

Kosztorys w bezgotówkowej likwidacji szkody

Jeżeli w wyniki zdarzenia drogowego dojdzie do uszkodzenia pojazdu z winy osoby trzeciej właściciel auta ma prawdo do uzyskania rekompensaty w wysokości, która pozwoli na pokrycie wszystkich kosztów związanych z naprawą. Niezależnie od tego, czy wybór padnie na bezgotówkową, czy gotówkową naprawę szkód w obu przypadkach ubezpieczyciel zobowiązany jest do sporządzenia kosztorysu, który będzie odpowiedzią na pytanie ''jaki będzie koszt przywrócenia auta, po zdarzeniu drogowym, do stanu sprzed zaistnienia całej sytuacji". Ubezpieczyciel musi bardzo dokładnie przeanalizować wszystkie szkody oraz przekalkulować koszty związane z ich naprawą. To bardzo ważny dokument, ponieważ to właśnie w głównej mierze na jego podstawie ustalana jest wysokość przyznanego odszkodowania.

Przy bezgotówkowej naprawie auta z polisy OC sprawcy, wszelkie zaistniałe usterki usuwane są dopiero po zaakceptowaniu kosztorysu przez poszkodowanego kierowcę. W większości przypadków kosztorys przyrządzany jest dopiero po dokładnych oględzinach pojazdu przez rzeczoznawcę, który określi wszystkie powstałe szkody. Są jednak nieliczne wyjątki, gdzie interwencja rzeczoznawcy w ustalaniu kosztorysu nie będzie potrzebna. W jaki sposób wówczas ustalana jest skala zniszczeń? Jeżeli nie są one zbyt obszerne, często wystarczą zdjęcia, ukazujące auto zarówno przed jak i po szkodzie. W takim przypadku nie trzeba często nawet załatwiać formalności osobiście, wystarczy przesłanie dokumentacji wraz ze zdjęciem drogą mailową, aby możliwe było wszczęcie procedur odszkodowawczych. Każdy kosztorys musi być przygotowywany według odpowiedniego schematu. Według niego muszą się w nim znaleźć informacje:

O czym warto pamiętać wybierają bezgotówkową naprawę samochodu z OC sprawcy?

Z założenia naprawa bezgotówkowa OC Kraków jest wariantem likwidacji szkody, który niemal nie angażuje do działania właściciela samochodu, który jedynie co musi to dostarczyć odpowiednią dokumentację i zaakceptować przygotowany przez ubezpieczyciela kosztorys. Niestety nie każde towarzystwo ubezpieczeniowe postępuje uczciwie ze swoimi klientami przy naprawie szkody. Dlatego, zanim kosztorys zostanie zaakceptowany, poszkodowany w kolizji czy wypadku drogowym powinien bardzo dokładnie się z nim zapoznać i nie podpisywać dokumentu, jeżeli o do jego treści pojawią się jakiekolwiek wątpliwości. Jeżeli jest taka możliwość, warto również samodzielnie zweryfikować koszt poszczególnych części oraz robocizny, które zostały wskazane w kosztorysie przez warsztat.

W przypadku szkody częściowej towarzystwo ubezpieczeniowe nie może odmówić wykonania naprawy bezgotówkowej. Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku, gdy doszło do wystąpienia szkody całkowitej - w tym przypadku towarzystwo ubezpieczeń może odmówić bezgotówkowej naprawy samochodu z OC sprawcy. Prawo do tego zostało uregulowane przez orzeczenie Sądu Najwyższego w wyroku z dnia 12 stycznia 2006 roku. Dla wyjaśnienia - o szkodzie całkowitej można mówić wtedy, gdy koszty naprawy auta znacznie przewyższa jego wartość w dniu zdarzenia.

Bezgotówkowa likwidacja szkody Kraków - jakie części wykorzystywane są przy naprawach?

Kwestia związana z korzystaniem z używanych części do naprawy uszkodzonego auta to kwestia sporna, o którą poszkodowani w zdarzeniach drogowych bardzo często kłócą się z ubezpieczycielami. Kto w tym sporze ma rację? Z założenia auto po naprawie ma być w takim samym stanie technicznym, w jakim było przed uszkodzeniem. W związku z tym konieczne jest użycie dokładnie takich samych części, które zostały uszkodzone. Tyle teorii, ponieważ założenie to wywołuje sporo niejasności, przez co na linii ubezpieczyciel-klient pojawia się wiele spornych kwestii. Kierowcy chcą, by ich pojazdy były naprawione idealnie, przy użyciu dobrych pod względem jakości części natomiast ubezpieczyciel chcą nieco zaoszczędzić na naprawach.

Dlatego decydując się na bezgotówkową naprawę pojazdu, warto zdecydować się na współpracę z firmą Zaniżona Szkoda, której profesjonalny warsztat mieści się w Krakowie. Tu nie ma obaw o to, że zostaną użyte nieodpowiednie części, a naprawa nie zostanie przeprowadzona zgodnie z ustalonym wcześniej kosztorysem lub co gorsza, konieczna będzie dopłata do wykonanej naprawy.

Bezgotówkowa likwidacja szkody w Krakowie - Zaniżona Szkoda

Czy można szybko, bez większych trudności i ogromnej ilości formalności załatwić bezgotówkową likwidację szkody? Jak najbardziej tak, mieszkańcy Krakowa mogą skorzystać z profesjonalnych usług oferowanych przez firmę Zaniżona Szkoda. Wszystkie usługi świadczone są w sposób profesjonalny, realizowane najszybciej jak to tylko jest możliwe. Naprawa z OC sprawcy Kraków to także udzielenie pojazdu zastępczego na cały okres trwania napraw i przywracania pojazdowi jego sprawności.

Jak rozpocząć współpracę z Zaniżona Szkoda? Poprzez specjalny formularz ze strony internetowej należy wysłać zgłoszenie, podając jedynie podstawowe dane, czyli imię, adres e-mail oraz telefon kontaktowy. Zgłoszenie zostanie rozpatrzone najszybciej, jak to tylko będzie możliwe. Jeżeli zostanie zaakceptowane, po analizie dokumentacji należy zgłosić się do warsztatu samochodowego zlokalizowanego w Krakowie przy ulicy Bociana 18.

Dla przyspieszenia całej procedury po wysłaniu zgłoszenia warto dostarczyć kosztorys sporządzony przez ubezpieczyciela - można zrobić to również drogą online, jednak lepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie osobista wizyta w warsztacie, gdzie specjaliści będą mogli zobaczyć dokładny rozmiar szkody oraz ocenić, jakie działanie będą musiały zostać podjęte, aby można było zlikwidować wszystkie powstałe szkody. Jeżeli zakres prac zostanie ustalony i zaakceptowany przez obie strony, wówczas konieczne jest podpisanie umowy, by warsztat bez przeszkód mógł załatwić z ubezpieczycielem wszystkie niezbędne formalności.

W czasie oględzin auta i ustalania zakresu prac, jakie powinny zostać wykonane, ustalany jest również termin dostarczenia auta na naprawy. Kierowca, pozostawiając swoje auto w warsztacie na czas naprawy, nie musi się obawiać tego, że pozostanie w tym czasie bez środka transportu. Niezależnie od tego, ile czasu zajmie naprawa pojazdu, jego właściciel może poruszać się przez cały ten czas nowoczesnym, bardzo wygodnym autem zastępczym.

Nie daj się stresowi po wypadku!

Zostaw numer, a my zaoferujemy Ci darmowe auto zastępcze i bezgotówkową naprawę.

Nie chcesz podawać swojego numeru telefonu?
Nic nie szkodzi - kliknij tutaj aby pobrać oświadczenie.