Kolizja drogowa czy wypadek to z pewnością nie są zbyt przyjemne przeżycia rym, bardziej, że często takie zdarzenia związane są z powstaniem kosztownych szkód. Warto jednak wiedzieć, że strona poszkodowana ma prawo do uzyskania wypłaty odszkodowania w wysokości pokrywającej wszystkie powstałe w wyniki zdarzenia straty. Niestety, często zdarza się, że ubezpieczyciel wypłaca zbyt niskie kwoty, które nie pokrywają wszystkich niezbędnych napraw. Co w takim przypadku? Rozwiązaniem problemu mogą być dopłaty do odszkodowań.
Dopłata do odszkodowania – co warto wiedzieć?
Zaniżanie wysokości odszkodowań przez ubezpieczycieli jest niezwykle powszechną praktyką. Nie jest to korzystna sytuacja dla poszkodowanych w wyniki zdarzenia drogowego, ponieważ nie są oni w stanie pokryć z ubezpieczenia wszystkich kosztów niezbędnych do przeprowadzenia napraw. Negocjacje z ubezpieczycielem nie są łatwe – to proces wymagający wiele wysiłku, korzystania z różnych sposób odzyskania należności, który może trwać naprawdę długo. Jak tego uniknąć? Mniej stresu i problemów w walce o należne pieniądze niesie ze sobą skorzystanie z możliwości dopłaty do odszkodowania. Wystarczy tylko znaleźć dobrą i rzetelną firmę i przekazać jej swoją sprawę. To zaoszczędzi mnóstwo czasu i stresu. Co ważne, jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na uzyskanie odszkodowania w należnej wysokości. Bardzo często cała procedura nie wymaga wielu formalności i nie trwa zbyt długo.
Kiedy można skorzystać z dopłaty do odszkodowania?
Kto może skorzystać z dopłaty do odszkodowania? Z takiego sposobu pozyskiwania należności mogą skorzystać poszkodowani w kolizjach i wypadkach drogowych w okresie 3 lat, licząc od dnia zaistnienia zdarzenia. Cała procedura jest stosunkowo prosta i nie wymaga wielu formalności. Firma oferująca dopłatę większość spraw organizuje sama. W zamian za podpisanie cesji wierzytelności poszkodowany otrzymuje należną mu kwotę odszkodowania, która pokryje naprawę wszystkich zaistniałych szkód.
Warto wspomnieć o tym, że dopłata do odszkodowania przysługuje niezależnie od tego, czy jest to szkoda częściowa, czy całkowita. Najważniejsze jest to, by od zaistnienia takiego zdarzenia nie minęły jeszcze 3 lata.
Ważne – dopłata do odszkodowania nie należy się tym osobom, które wcześniej podpisały ugodę z ubezpieczycielem!
Jak uzyskać dopłatę do odszkodowania?
Uzyskanie dopłaty do odszkodowania jest znacznie prostsze, niż mogłoby się wydawać. Co ważne jest to całkowicie legalne i bezpieczne – dzięki temu poszkodowany ma szansę na zdobycie środków na pokrycie wszystkich szkód powstałych w wyniku zdarzenia drogowego. To minimum formalności – uzyskanie dopłaty nie zajmuje wiele czasu, za to pozwala na zaoszczędzenie mnóstwa stresu i nieprzyjemności wynikających z długotrwałego sporu z ubezpieczycielem (który ma wiele sposobów na to, by wypłacić jak najniższe odszkodowanie).
Jak uzyskać dopłatę? W pierwszej kolejności należy znaleźć profesjonalną i rzetelną firmę, która się tym zajmuje (dobrym przykładem może być tu Zaniżona Szkoda). Następnie trzeba przedstawić jej pełną dokumentację zdarzenia – im bardziej szczegółowo, tym lepiej, a cały proces uzyskania dopłaty będzie trwał krócej. Firma analizuje dokumenty i przedstawia wysokość dopłaty – jeżeli zostanie zaakceptowana przez poszkodowanego, ten otrzymuje w stosunkowo krótkim czasie pieniądze na wskazane konto bankowe. Od tej pory to firma wypłacająca dopłatę będzie walczyć o wyrównanie kwoty z ubezpieczycielem.
Szybko, bezpiecznie, skutecznie i bez zbędnego stresu. Dopłata do odszkodowania to dobry sposób na to, by mieć środki na naprawę wszystkich powstałych w wyniku zdarzenia drogowego szkód bez mozolnej, ciężkiej i często długo trwającej walki z ubezpieczycielem.