Zadzwoń

+48 725 000 247

Napisz

info@zanizonaszkoda.pl

Holowanie po wypadku – co warto wiedzieć?

Kolizje drogowe mogą mieć bardzo różne skutki. Czasem są to tylko niewielkie uszkodzenia wpływające wyłącznie na estetykę auta, niekiedy jednak może być tak, że auto nie będzie się już nadawało do jazdy. Co w takim przypadku? Jedynym wyjściem jest odholowanie go z miejsca zdarzenia. Co warto wiedzieć o holowaniu pojazdu po wypadku?

Kiedy holowanie staje się konieczne?

Bardzo często holowanie jest niezbędne, gdy dochodzi do kolizji drogowej, w której auto zostaje na tyle mocno uszkodzone, że nie można się nim już dalej bezpiecznie poruszać. Z całą pewnością dalsza jazda autem, które ma uszkodzony układ chłodzenia czy widoczne wycieki płynów eksploatacyjnych nie będzie dobrym rozwiązaniem.

Gdy auto nie nadaje się do dalszej jazdy, powinno z miejsca zdarzenia odjeżdżać samodzielnie. Gdy dochodzi do wycieku oleju, zanim pojazd zostanie zabrany, powstałe przez niego plamy należy zabezpieczyć piaskiem, aby nie spowodowały one kolejnej kolizji drogowej.

Holowanie po wypadku – kto ponosi koszty?

Kiedy auto po kolizji nie nadaje się już do dalszej jazdy, nie ma innego wyjścia jak odholowanie auta z miejsca zdarzenia. Zanim jednak holownik pojawi się po pojazd, niezbędne jest poinformowanie o zaistniałej sytuacji ubezpieczyciela, ponieważ to właśnie on z polisy OC winnego uszkodzeniom będzie opłacał koszt holowania. W czasie rozmowy należy upewnić się, czy są jakieś procedury, których spełniania wymaga ubezpieczyciel, aby pokrył koszt holowania. Jeśli nie wskaże konkretnej firmy, nie pozostaje nic innego jak wybrać samodzielnie zaufaną firmę holowniczą.

Wybierając firmę, warto wybrać te zapewniającą darmowe holowanie (np. Zaniżona Szkoda), która rozlicza się z ubezpieczycielem samodzielnie. To spora ulga i jeden stres mniej.

Przygotowanie do holowania

Niektóre sytuacje na drodze wymagają odpowiedniego przygotowania, dlatego rozmawiając z przedstawicielem firmy, która będzie się zajmowała holowaniem pojazdu, koniecznie trzeba przekazać dokładne informacje dotyczące miejsca zdarzenia, stanu w jakim się znajduje pojazd i ewentualnych widocznych uszkodzeń. Tak naprawdę w tym przypadku im więcej szczegółów zostanie przekazanych, tym lepiej.

Zabezpieczenie osobistych przedmiotów

Zanim auto trafi w ręce specjalisty zajmującego się holowaniem, z wnętrza samochodu należy zabrać wszystkie swoje rzeczy, a także dokumenty. Warto również zadbać o udokumentowanie szkody, dla procesu uzyskania odszkodowania za poniesione straty.

Nie daj się stresowi po wypadku!

Zostaw numer, a my zaoferujemy Ci darmowe auto zastępcze i bezgotówkową naprawę.

Nie chcesz podawać swojego numeru telefonu?
Nic nie szkodzi - kliknij tutaj aby pobrać oświadczenie.