W przypadku zdarzeń drogowych, których konsekwencją jest uszkodzenie pojazdu, kluczowe jest uzyskanie odszkodowania od ubezpieczyciela w odpowiedniej wysokości, co pozwoli na naprawę wszystkich powstałych szkód. Niestety, wśród towarzystw ubezpieczeniowych powszechną praktyką jest zaniżanie wysokości należnego poszkodowanemu odszkodowania. Czy można tego uniknąć? Tak, wystarczy tylko zastosować się do kilku prostych rad, które przedstawia Zaniżona Szkoda.
Czy można uniknąć zaniżenia odszkodowania.Tak! Znając kilka prostych zasad
Zaniżanie odszkodowania za kolizję jest niestety powszechną praktyką ubezpieczycieli. Nawet 9 na 10 wypłat odszkodowań jest za niskich! Powodów wypłaty zbyt niskich w stosunku do uszkodzeń sum jest wiele. Niezależnie jednak od przyczyny takiego stanu warto zdawać sobie sprawę z tego, że takich sytuacji można unikać. W jaki sposób?
Przede wszystkim w miarę możliwości należy jak najdokładniej udokumentować wszystkie szkody. Nie jest to łatwe, szczególnie na miejscu zdarzenia, gdy poszkodowany jest pod wpływem ogromnych emocji, jednak ostudzenie ich i inne podejście do sprawy w większości przypadków zaprocentuje w przyszłości lepszą pozycją w walce o uzyskanie wypłaty odszkodowania w należnej wysokości, odpowiadającej rzeczywistym rozmiarom szkód.
Chcąc uniknąć wypłaty zbyt niskiego odszkodowania, warto zastanowić się nad konsultacją z prawnikiem lub specjalistą od odszkodowań. Takie osoby posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie w odszkodowaniach, więc z pewnością pomocą oszacować realną wartość odszkodowania. Znając takie dane, łatwiej będzie negocjować z ubezpieczycielem wypłatę pełnej, należnej kwoty, która pozwoli pokryć naprawę wszystkich wyrządzonych w wyniki zdarzenia drogowego szkód.
Jak uniknąć wypłaty niskiego odszkodowania? Nie należy zgadzać się na pierwszą cenę zaproponowaną przez ubezpieczyciela! Najczęściej jest ona zbyt niska – warto znać swoje prawa, to daje zdecydowanie lepszą pozycję do negocjacji szczególnie gdy mamy pewność i potwierdzenie tego, że naprawa szkód będzie kosztowała więcej, niż oferuje ubezpieczyciel.
Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości co do wartości wypłaconego odszkodowania – warto skonsultować się ze specjalistą, który to potwierdzi lub temu zaprzeczy.
Co w przypadku, gdy odszkodowanie jest niskie i nie wystarcza na naprawę wszystkich szkód? Jeżeli wcześniej nie zadbaliśmy o to, by wypłacone odszkodowanie było w odpowiedniej wysokości, z tym problemem można zgłosić się po dopłatę do odszkodowania za zdarzenie drogowe do Zaniżonej Szkody. Każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie, szybko i co najważniejsze skutecznie!
Wypadek lub kolizja? Za niskie odszkodowanie, które nie wystarczy na niezbędne naprawy? Pozbądź się problemu, korzystając z pomocy Zaniżonej Szkody!
Ubezpieczyciele często zaniżają wartość wypłaconego odszkodowania – powody takiego zachowania mogą być bardzo różne. Uszkodzenie pojazdu może być stresujące, dlatego w takim wypadku warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, a jeśli nie uda się uzyskać pełnego odszkodowania, o dopłatę do niego warto starać się w niezawodnej firmie, jaką jest Zaniżona Szkoda.