Zadzwoń

+48 725 000 247

Napisz

info@zanizonaszkoda.pl

Jak wygląda proces uzyskiwania dopłaty do odszkodowania?

Zaniżone odszkodowanie to problem wielu kierowców, którzy doznali szkody w wyniki zdarzenia drogowego. Ubezpieczyciele niestety bardzo często zaniżają wartość odszkodowania, wypłacając mniej niż rzeczywiście potrzeba na naprawę wszystkich uszkodzeń. Na szczęście z tą niesprawiedliwością można walczyć. Każdy kierowca, który uzna, że nie otrzymał wystarczającej rekompensaty za wypadek, może starać się o dopłatę do odszkodowania. W jaki sposób można uzyskać taką dopłatę?

Jak krok po kroku uzyskać dopłatę do zaniżonego odszkodowania?

Wielu kierowców decyzję o wysokości przyznanego odszkodowania, jaką przedstawia im ubezpieczyciel, traktuje jako ostateczność, zapominając  tym, że niestety wielu z nich z różnych przyczyn zaniża wartość należnych środków. Jest na to jedna rada – jeżeli poszkodowany w wyniki zdarzenia drogowego uważa, że jego odszkodowanie jest za niskie i niewspółmierne do szkód, jakie poniósł, może starać się o uzyskanie dopłaty. W jaki sposób można tego dokonać? To naprawdę bardzo proste, nie zajmuje dużo czasu, a korzystając z pomocy Zaniżonej Szkody, wszystko można załatwić online, bez wychodzenia z domu. Ilość formalności jest naprawdę niewielka, a czas analizy dokumentacji bardzo krótki (48-72 godziny).

Krok 1 – formularz kontaktowy

Każdy kierowca, który uważa, że uzyskał zbyt niskie odszkodowanie jak na szkody, które poniósł w wyniku zdarzenia drogowego, może ubiegać się o dopłatę do odszkodowania. Pierwszym krokiem, jaki należy poczynić, aby uzyskać stracone pieniądze, jest wypełnienie formularza kontaktowego na stronie Zaniżonej Szkody. W formularzu wystarczy podać jedynie swoje imię, numer telefonu oraz adres e-mail, na który dostarczona zostanie wiadomość zawierająca istotne pytania dotyczące zarówno pojazdu, rozmiaru szkód jak i okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia. Dla przyspieszenia procedury jeżeli jest taka możliwość, można załączyć kosztorys naprawy auta.

Krok 2 – analiza sprawy

Od chwili przesłania odpowiedzi na pytania zadane w wiadomości mailowej specjaliści Zaniżonej Szkody dokonują analizy sytuacji i weryfikacji kosztorysu naprawy sprawdzając, czy nie doszło do zaniżenia wysokości wypłaty. Analiza trwa maksymalnie 72 godziny, w zależności od tego, jak bardzo skomplikowana jest sytuacja.

Krok 3 – propozycja dopłaty

Analiza przeprowadzona przez specjalistów pozwala wykazać rozbieżność pomiędzy wypłaconą kwotą odszkodowania a rzeczywistą wartością szkody. Różnica pomiędzy tymi kwotami będzie stanowiła propozycję dopłaty.

Krok 4 – umowa

Jeżeli kwota dopłaty zostanie zaakceptowana przez poszkodowanego kierowcę, wówczas konieczne będzie załatwienie jednej, za to bardzo ważnej sprawy formalnej. Chodzi tu o cesję wierzytelności, czyli inaczej zbycia prawa do wyższego odszkodowania.

Krok 5 – wypłata środków

Kiedy umowa cesji zostanie podpisana, a Zaniżona Szkoda zyska prawo do roszczenia wyższego odszkodowania, ustalona kwota dopłaty w przeciągu kilku dni trafi na konto wnioskodawcy.

Nie daj się stresowi po wypadku!

Zostaw numer, a my zaoferujemy Ci darmowe auto zastępcze i bezgotówkową naprawę.

Nie chcesz podawać swojego numeru telefonu?
Nic nie szkodzi - kliknij tutaj aby pobrać oświadczenie.