Zadzwoń

+48 725 000 247

Napisz

info@zanizonaszkoda.pl

Kiedy warto skorzystać z usług naprawy bezgotówkowej?

Likwidację szkody można wykonać na dwa sposoby – decydując się na wariant kosztorysowy lub bezgotówkowy. Ze względu na liczne zalety ten ostatni wśród poszkodowanych w wyniku zdarzeń drogowych cieszy się największym zainteresowaniem. Kiedy skorzystanie z bezgotówkowej metody naprawy szkód będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem?

Bezgotówkowa likwidacja szkody – co warto wiedzieć?

Likwidacja szkody w formie bezgotówkowej z pewnością jest dla poszkodowanego kierowcy korzystnym rozwiązaniem – wystarczy że porozumie się on z ubezpieczycielem i odstawi auto do wskazanego warsztatu, w którym zostaną naprawione szkody. W tym przypadku poszkodowany nie otrzyma na swoje konto gotówki z odszkodowania. Ta trafi bezpośrednio do warsztatu zajmującego się naprawą wyrządzonych uszkodzeń.

Wypłata kwoty odszkodowania dla serwisu czy warsztaty odbywa się na podstawie przygotowanego wcześniej kosztorysu napraw (sporządzanego przez ubezpieczyciela lub rzeczoznawcę). Korzystając z tego wariantu kierowca nie przestaje być stroną zdarzenia – podpisuje jednak dokumenty przekazując prawo do poboru pieniędzy z odszkodowania przez serwis lub warsztat.

Kiedy bezgotówkowa likwidacja szkody będzie najlepszym rozwiązaniem?

Jest wiele powodów, dla których poszkodowani w wyniku drogowych kolizji decydują się na bezgotówkową likwidację szkód. Wpływ na to ma przede wszystkim to, że taka forma zadośćuczynienia za wyrządzone szkody nie wymaga wielu formalności, nie trzeba również szukać mechanika czy martwić się o odstawienie niesprawnego pojazdu do miejsca, w którym  zostanie naprawiony.

Bezgotówkowa naprawa szkody będzie opłacalnym wyborem również wtedy, gdy koszty naprawy będą niższe niż gotówkowa wartość szkody. Wybierając tę formę rozliczenia, poszkodowany kierowca uniknie ponoszenia dodatkowych kosztów.

Naprawa szkody w formie bezgotówkowej będzie również korzystniejsza w przypadku napraw gwarancyjnych.

Należy pamiętać o tym, że każda sytuacja i każdy przypadek jest zupełnie inny. Bezgotówkowa likwidacja szkód ma wiele zalet, jednak zanim poszkodowany kierowca się na nią zdecyduje, powinien starannie przemyśleć sytuację, w której się znajduje oraz wady i zalety takiego sposobu likwidacji wyrządzonych w czasie zdarzenia drogowego szkód.

Czy bezgotówkowa naprawa przy szkodzie całkowitej jest możliwa?

Nie zawsze szkody wyrządzone w czasie wypadku czy kolizji mogą zostać naprawione. Gdy dojdzie do całkowitego uszkodzenia auta, wówczas towarzystwa ubezpieczeniowe oznaczają szkodę jako całkowitą. W takich wypadkach, ze względu na niemożność naprawy uszkodzeń, ubezpieczyciele nie udostępniają kierowcom możliwości podjęcia się bezgotówkowej naprawy.

Nie daj się stresowi po wypadku!

Zostaw numer, a my zaoferujemy Ci darmowe auto zastępcze i bezgotówkową naprawę.

Nie chcesz podawać swojego numeru telefonu?
Nic nie szkodzi - kliknij tutaj aby pobrać oświadczenie.