Zadzwoń

+48 725 000 247

Napisz

info@zanizonaszkoda.pl

Kiedy warto zwrócić się o pomoc do specjalisty od odszkodowań – analiza przypadków

Uzyskanie odszkodowania nie zawsze jest łatwe. Wielu ubezpieczycieli stosuje zawiłe praktyki mające na celu utrudnienie uzyskania odszkodowania lub zaniżenia jego wartości. Czy można walczyć z tym procederem? Jak najbardziej jest to możliwe. Samodzielne działanie w tym przypadku może być trudne, dlatego też warto zdecydować się na profesjonalną pomoc specjalisty do spraw odszkodowań. W jakich sytuacjach ich pomoc staje się nieoceniona?

Wypadki komunikacyjne

Bardzo często pomoc specjalisty od odszkodowań jest niezbędna przy dochodzeniu swoich roszczeń na naprawę uszkodzeń powstałych w wyniku zdarzenia komunikacyjnego. Niezależnie od tego, czy doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym, czy też w wyniku zdarzenia zostało uszkodzone wyłącznie mienie, dochodzenie własnych praw u ubezpieczyciela może być trudne tym, bardziej że paradoksalnie to właśnie strona poszkodowana, a nie sprawca w tym wypadku ma do załatwienia mnóstwo formalności. Czasem poszkodowanemu uzyskać odszkodowanie utrudnia stan zdrowia, niekiedy problemem jest mnóstwo formalności do załatwienia. W takim wypadku najlepszym wyborem będzie pomoc specjalisty zajmującego się odszkodowaniami. To doświadczona osoba z odpowiednią wiedzą, która przeprowadzi każdego szybko i skutecznie przez cały proces uzyskiwania odszkodowania.

Wypadek przy pracy

Nie tylko poszkodowani w wyniku wypadków komunikacyjnych mogą starać się o odszkodowanie za poniesione straty. Również ci, którym przydarzyło się nieszczęście w pracy lub w drodze do niej lub z niej mają w określonych sytuacjach prawo do odszkodowania. Specjalista ds. odszkodowań pomoże uzyskać należne środki na leczenie, pokrycie strat materialnych za okres niezdolności do pracy itp.

Szkody majątkowe

Nie tylko po wypadkach komunikacyjnych pomoc specjalisty ds. odszkodowań będzie bardzo cenna. Również w przypadku wystąpienia szkody majątkowej pomoc profesjonalisty może się w wielu wypadkach okazać bardzo cenna. Za szkodę majątkową uznaje się naruszenie majątkowych dóbr i interesów osoby poszkodowanej, zatem w tym przypadku zakres usług specjalisty od odszkodowań jest naprawdę bardzo szeroki. Dlatego w tym przypadku znalezienie dobrego specjalisty jest dość trudne, jednak warto włożyć w to wysiłek, aby znaleźć osobę, która pomoże skutecznie rozwiązać problem związany z odszkodowaniem. 

Błąd medyczny

Specjalista ds. odszkodowań służy pomocą również osobom, które zostały poszkodowane w wyniku błędu medycznego. To często trudne i dość skomplikowane przypadki, w których potrzeba wiedzy, doświadczenia i cierpliwości, aby uzyskać oczekiwane rezultaty. Skutki błędów też bywają różne, niestety często dość poważne.

Pomoc specjalisty od odszkodowań – dlaczego warto? 

Skorzystanie z pomocy specjalisty zajmującego się uzyskiwaniem odszkodowań ma wiele zalet. Taka osoba dzięki wiedzy i doświadczeniu jest w stanie osiągnąć więcej niż pojedyncza jednostka, która o ubezpieczeniach ma nikłe pojęcie. Ze względu na przepisy i ogrom procedur i formalności samodzielna ”walka” z ubezpieczycielem może być naprawdę trudna. Dlatego profesjonalna pomoc, która, choć wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów, będzie zdecydowanie bardziej opłacalna niż długa, trudna i żmudna samodzielna walka o uzyskanie należnego odszkodowania.

Nie daj się stresowi po wypadku!

Zostaw numer, a my zaoferujemy Ci darmowe auto zastępcze i bezgotówkową naprawę.

Nie chcesz podawać swojego numeru telefonu?
Nic nie szkodzi - kliknij tutaj aby pobrać oświadczenie.