Zadzwoń

+48 725 000 247

Napisz

info@zanizonaszkoda.pl

Odzyskiwanie odszkodowań – co można zyskać?

Wypadki i kolizje drogowe zdarzają się znacznie częściej, niż mogłoby nam się wydawać. Każda osoba, która zostanie poszkodowana w wyniku zdarzenia drogowego, powinna mieć świadomość tego, że w świetle obowiązujących przepisów ma ona prawo do uzyskania zwrotu kosztów zarówno za poniesione obrażenia, jak i za naprawę uszkodzonego mienia. Jeżeli cała procedura odzyskania odszkodowania z polisy OC zostanie przeprowadzona we właściwy sposób, nie musi być związana ze stratą kierowcy, który został poszkodowany w zdarzeniu. Czy w tym przypadku poszkodowany uczestnik wypadku, czy kolizji drogowej może coś zyskać?

Kolizja lub wypadek drogowy – o co może starać się poszkodowany kierowca?

Zanim poszkodowany w zdarzeniu drogowym kierowca zacznie zastanawiać się nad odszkodowaniem i naprawą wyrządzonych w pojeździe szkód, musi skupić się przede wszystkim na swoim zdrowiu i zapewnieniu bezpieczeństwa. Dopiero gdy to zostanie zagwarantowane, może przystąpić do ubiegania się o zwrot kosztów za naprawę uszkodzeń pojazdu czy ewentualnego leczenia, jeżeli zdarzenia miało poważne skutki zdrowotne. Tak naprawdę droga do uzyskania odszkodowania nie jest długa i skomplikowana pod warunkiem jednak, że poszkodowany przedstawi możliwie jak najwięcej dowodów dotyczących przebiegu zdarzenia (zdjęcia z miejsca wypadku, notatka policyjna, oświadczenia sprawców). Wówczas ustalenie okoliczności zdarzenia nie sprawia większych trudności. Ustalana jest kwota odszkodowania, która w przeciągu 30 dni trafia w odpowiednie ręce.

Co można zyskać dzięki kosztorysowi?

Kierowca poszkodowany w zdarzeniu drogowym może sporo zyskać dzięki kosztorysowi. Dlaczego? Otóż warto mieć świadomość tego, że ubezpieczyciele bardzo często zaniżają wartość odszkodowania, umieszczając  w kosztorysie części zupełnie inne, niż jest to wskazane. Dlatego przed jego zaakceptowaniem warto oddać dokument niezależnemu rzeczoznawcy. Ten będzie w stanie ocenić obiektywnie, czy kosztorys został sporządzony uczciwie, a kierowca nie został oszukany na zaniżeniu wartości pojazdu.

Nie tylko odszkodowanie za wypadek/kolizję drogową!

Wielu kierowców, którzy zostali poszkodowani w zdarzeniu drogowym, nie zdaje sobie spawy z tego, że mogą skorzystać również z innych świadczeń, nie tylko samego odszkodowania z tytułu wypadku drogowego.

O co jeszcze poszkodowany może się ubiegać? Może otrzymać dodatkowe świadczenia w postaci:

Ponadto kierowca ma prawdo do tego, by ubiegać się o zwrot kosztów za leczenie powypadkowe. W wyniku zdarzenia drogowego kierowca może ponieść nie tylko straty materialne, ale również zdrowotne, które są dla niego uciążliwe i mogą mieć poważne konsekwencje. Dlatego też poszkodowany może domagać się między innymi zwrotu kosztów leczenia, rehabilitacji oraz zakupu niezbędnych leków. W przypadku bardzo poważnych w skutkach zdarzeń drogowych, gdy w wyniki wypadki poszkodowany stał się osobą niepełnosprawną, ma on prawo domagać się zwrotu kosztów za przebudowę mieszkania i jego adaptację do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

Nie daj się stresowi po wypadku!

Zostaw numer, a my zaoferujemy Ci darmowe auto zastępcze i bezgotówkową naprawę.

Nie chcesz podawać swojego numeru telefonu?
Nic nie szkodzi - kliknij tutaj aby pobrać oświadczenie.