Naprawa bezgotówkowa to jeden ze sposobów na likwidację szkody z ubezpieczenia komunikacyjnego. W tym przypadku strona poszkodowana nie ponosi żadnych kosztów, a rozliczeniem wszystkich wykonanych w celu naprawy samochodu czynności zajmuje się ubezpieczyciel oraz warsztat, w którym naprawy były wykonywane. Tu poszkodowany musi jedynie podpisać kilka istotnych dokumentów (w tym upoważnienie dla warsztatu lub cesję) i oczekiwać na naprawę wyrządzonych uszkodzeń.
Dlaczego bezgotówkowa forma naprawy to dobre rozwiązanie ?
W wielu przypadkach bezgotówkowa forma naprawy pojazdu będzie najwygodniejszym rozwiązaniem. W tym przypadku to ubezpieczyciel sam rozlicza się bezpośrednio z warsztatem lub ASO (zależnie od tego, gdzie wykonywana była naprawa). Dodatkowo w przypadku niektórych towarzystw ubezpieczeniowych możliwe jest skorzystanie z usługi door-to-door, co oznacza, że auto po naprawie przez pracownika warsztatu zostaje odstawione pod wskazany adres.
Jak skorzystać z naprawy bezgotówkowej?
Poszkodowany w wyniku kolizji na drodze ma prawo skorzystać bezgotówkowej likwidacji szkody, której koszty zostaną poniesione przez ubezpieczyciela z polisy OC sprawcy.
Naprawa bezgotówkowa Kraków zawsze odbywa się na podstawie umowy zawartej pomiędzy stronami. Ta może być sporządzona na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest cesja wierzytelności. Na jej mocy to warsztat ma prawo ubiegać się u ubezpieczyciela rozliczenia za wykonane naprawy. Drugim ze sposobów jest udzielenie warsztatowi naprawiającemu auto upoważnienia do odbioru odszkodowania. Te powinno zostać sporządzone ręcznie. W tym przypadku strona poszkodowana zachowuje realne prawa do odszkodowania, co będzie miało istotne znaczenie w przypadku sprzedaży szkody innej firmie.
Naprawy bezgotówkowe w Zaniżonej Szkodzie
Zaniżona Szkoda to miejsce, w którym bez problemu w sposób jak najbardziej profesjonalny likwidowana jest każda możliwa do zlikwidowania szkoda. Najlepszym tego przykładem są liczne zdjęcia znajdujące się na tutaj – możesz dokładnie zobaczyć, jak auta wyglądały przed oddaniem ich w ręce Zaniżonej Szkody, a jak wyglądają po zakończeniu wszystkich prac naprawczych. Pojazdy są w stanie niemal idealnym – wszystkie powstałe w wyniku kolizji drogowej zarysowania czy wgniecenia zostają tak usunięte, że nie ma już po nich nawet jednego, najmniejszego śladu. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że w wielu przypadkach pojazdu wyglądają nawet lepiej niż przed zdarzeniem drogowym.
Warto jednak zapamiętać, że w czasie bezgotówkowej naprawy dba się nie tylko o estetykę auta. Przede wszystkim sprzedane jest to, czy na pewno nie powstały w nim żadne techniczne uszkodzenia, które mogłyby sprawić, że poruszanie się takim autem po drodze. Je byłoby już bezpieczne. W ręce poszkodowanego w kolizji trafia tylko w pełni sprawne, be wad estetycznych auto.