Zadzwoń

+48 725 000 247

Napisz

info@zanizonaszkoda.pl

Unieruchomiony pojazd? Skorzystaj z holowania z OC sprawcy

Każdy kierowca nawet jeżeli nie zostanie nigdy poszkodowany w wyniku zdarzenia drogowego, powinien zdawać sobie sprawę z tego, że w takim przypadku, poza tym, że będzie miał on prawo do odszkodowania za zniszczony pojazd, może skorzystać również z innych świadczeń, które muszą zostać zapewnione przez ubezpieczyciela. Jedną z takich usług jest holowanie, którego koszty pokrywane są z polisy OC sprawcy zdarzenia.

Holowanie samochodu z OC sprawcy – co należy wiedzieć?

Jeżeli dojdzie do zdarzenia drogowego, w którym auto zostanie tak uszkodzone, że nie nadaje się już do dalszej jazdy, jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi holowania. Jest to jednak związane z dodatkowymi kosztami, które musi ponieść poszkodowany. Jednak jeżeli nie jest on sprawcą zdarzenia, może ubiegać się o zwrot kosztów za holowanie. Wówczas usługa zostanie opłacona z polisy OC sprawcy zdarzenia. Warto o fakcie skorzystania z lawety poinformować ubezpieczyciela jeszcze będąc na miejscu zdarzenia – to pozwoli na uniknięcie komplikacji przy ostatecznym rozliczeniu faktury.

Ze względu na to, że towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają umowy z firmami świadczącymi pomoc drogową, holownik na miejscu zdarzenia może pojawić się szybko, zabierając uszkodzone auto do wybranego warsztatu. Poszkodowany z pomocą drogową rozlicza się bezgotówkowo – wszystkie koszty ponoszone są przez ubezpieczyciela.

Zaniżona Szkoda – dlaczego warto nawiązać współpracę?

Wypadek lub kolizja drogowa, w której auto zostało na tyle zniszczone, że bezpieczne poruszanie się nim nie jest już możliwe? To wymaga holowania. Przy współpracy z Zaniżoną Szkodą za usługę holowania poszkodowany nic nie płaci. Auto odbierane jest z wybranego miejsca w Polsce i dostarczane do naprawy pod wskazany adres. Cała usługa rozliczana jest z ubezpieczycielem.

Wniosek o zwrot kosztów holowania

Każdy poszkodowany w wyniku zdarzenia drogowego, o ile nie przyczynił się do jego powstania ma prawdo do skorzystania z usługi holowania finansowanej przez firmę sprawcy wypadku. Prawo to dotyczy jednak wyłącznie tych kierowców, których auto jest a na tyle złym stanie technicznym, że nie będą oni w stanie bezpiecznie, samodzielnie odtransportować auto do domu lub warsztatu.

Aby otrzymać zwrot za holowanie, poszkodowany kierowca ma prawo skorzystać z usług dowolnej firmy, o ile jej oferta cenowa mieści się w standardzie rynkowym. Jeżeli cena będzie zbyt wysoka, ubezpieczyciel zgodnie z przepisami będzie mógł odmówić wypłaty. Do rozliczenia często potrzebna będzie faktura potwierdzająca wykonanie usługi – to właśnie na jej podstawie towarzystwo ubezpieczeniowe decyduje o wypłacie odszkodowania. Jest to dokument, który koniecznie musi znaleźć się jako załącznik do wniosku o zwrot kosztów holowania z polisy OC sprawcy zdarzenia.

Koszty lawety po wypadku – kto płaci?

Jeżeli auto nie nadaje się po wypadku do dalszej jazdy, kierowca ma dwie możliwości. Może zadać o zorganizowanie transportu auta do warsztatu lub pozostawić to w rękach policji, która nie dba o koszty, przez co może się okazać, że taka usługa będzie dość kosztowna.

Aby uzyskać zwrot kosztów poniesionych na holowanie najlepszym rozwiązaniem będzie wybór warsztatu znajdującego się możliwie jak najbliżej miejsca zdarzenia. W przypadku holowania im taniej, tym lepiej, gdyż szansę na całkowity zwrot kosztów holowania będą znacznie większe.

Holowanie z OC sprawcy a przepisy

Zgodnie z przepisami, holowanie jest jednym z etapów likwidacji szkody, dlatego poszkodowany z tego tytułu może domagać się do odszkodowania i zwrotu kosztów. Te zaliczane są jaki uszczerbek majątkowy, mający postać rzeczywistą, co kwalifikuje poszkodowanego do ubiegania się o zwrot kosztów, jakie musi ponieść na holowanie pojazdu do warsztatu na własną rękę.

Nie daj się stresowi po wypadku!

Zostaw numer, a my zaoferujemy Ci darmowe auto zastępcze i bezgotówkową naprawę.

Nie chcesz podawać swojego numeru telefonu?
Nic nie szkodzi - kliknij tutaj aby pobrać oświadczenie.