Zadzwoń

+48 725 000 247

Napisz

info@zanizonaszkoda.pl

Zalety korzystania z samochodu zastępczego

Dla wielu osób samochód jest niezbędny do codziennego funkcjonowania, zarówno w sprawach zawodowych jak i prywatnych. Jeżeli w wyniku zdarzenia drogowego auto zostanie zniszczone i nie będzie się nadawało już do dalszej jazdy, może być to dość problematyczne. Jednak da się problem ten rozwiązać, korzystając z auta zastępczego opłacalnego z polisy OC sprawcy. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Kiedy poszkodowanemu przysługuje samochód zastępczy z polisy OC sprawcy?

Poszkodowany w wyniku zdarzenia drogowego ma prawo ubiegać się nie tylko o wyrównanie strat, ale również korzyści, jakie mógłby osiągnąć, gdyby nie doszło do zdarzenia drogowego. Z tego też względu gdy jego auto jest niesprawne i nie ma innego dostępnego, którym mógłby jeździć, ma prawo do pojazdu zastępczego, którego koszty zostaną pokryte z polisy OC sprawcy zdarzenia drogowego.

Auto zastępcze z polisy OC sprawcy przysługuje poszkodowanym w zdarzeniu drogowym, których auto zostało uszkodzone i wymaga naprawy lub zostało całkowicie zniszczone – w takim wypadku poszkodowany otrzymuje auto zastępcze na określony czas, w którym musi dokonać zakupu nowego pojazdu.

Nie ma znaczenia, czy poszkodowany w wyniku zdarzenia drogowego jest przedsiębiorcą, czy osobą prywatną. W obu przypadkach po spełnieniu odpowiednich wymogów przysługuje auto zastępcze.

Okres, na jaki przysługuje auto zastępcze z polisy OC sprawcy, zależne jest od rozmiaru szkody. Czas wynajmu ustalany jest inaczej przy szkodzie częściowej, a zupełnie inaczej przy szkodzie całkowitej.

Dlaczego warto skorzystać z auta zastępczego z OC sprawcy zdarzenia drogowego?

Każdy poszkodowany w wyniku zdarzenia drogowego, o ile nie przyczynił się do jego zaistnienia, ma prawo do tego, by skorzystać z auta zastępczego, którego wynajem zostanie opłacony z OC sprawcy zdarzenia. Choć jest to prawo każdego, to jednak nie każdy z niego korzystać, co w wielu przypadkach może być błędem. Dlaczego warto skorzystać z auta zastępczego?

Przede wszystkim jest to dobre rozwiązanie ze względu na to, że auto zastępcze pozwoli zachować ciągłość codziennych czynności. Wszystkie zajęcia takie jak jazda do pracy, odwożenie dzieci do szkoły czy inne obowiązki wymagające poruszania się autem będą mogły zostać zachowane nawet pomimo tego, że osobisty pojazd poszkodowanego został uszkodzony bądź trwale zniszczony.

Skorzystanie z pojazdu zastępczego na czas naprawy własnego auta czy zakupu nowego pojazdu to również komfort i wygoda podróży, szczególnie w przypadku osób, dla których bez auta jedyną alternatywą na podróżowanie jest komunikacja miejska lub taksówka. Atu zastępcze to także oszczędność czasu – mając pojazd do własnej dyspozycji znacznie szybciej można dotrzeć do wyznaczonego celu.

Korzystając z auta zastępczego z polisy OC sprawcy, nie trzeba przejmować się kosztami najmu. Te pokrywane są z ubezpieczenia osoby, która zawiniła zaistniałej sytuacji. W praktyce oznacza to, że nie ma potrzeby ponoszenia dodatkowych kosztów wynajmu.

Z samochodu zastępczego można korzystać do momentu naprawy własnego auta lub do czasu znalezienia nowego pojazdu, gdy ogłoszona została szkoda całkowita (w tym przypadku ubezpieczyciel narzuca czas trwania wynajmu – w tym czasie poszkodowany musi znaleźć sobie nowy pojazd).

Nie daj się stresowi po wypadku!

Zostaw numer, a my zaoferujemy Ci darmowe auto zastępcze i bezgotówkową naprawę.

Nie chcesz podawać swojego numeru telefonu?
Nic nie szkodzi - kliknij tutaj aby pobrać oświadczenie.