Zadzwoń

+48 725 000 247

Napisz

info@zanizonaszkoda.pl

Czy warto dochodzić dopłaty do odszkodowania samodzielnie?

Każdy kierowca poszkodowany w wyniku kolizji drogowej, jeżeli przeczuwa i ma uzasadnione obawy co do tego, że otrzymał zaniżone odszkodowanie OC, ma prawo ubiegać się dopłatę do odszkodowania. Może to zrobić samodzielnie, jednak musi liczyć się z tym, że wywalczenie dopłaty do odszkodowań na własną rękę może być naprawdę bardzo trudne. Z tego też powodu warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Jak odzyskać zaniżone odszkodowanie? Przede wszystkim należy skorzystać z fachowej pomocy Zaniżonej Szkody. To nie tylko większy spokój dla poszkodowanego w kolizji, ale i większa skuteczność w dochodzeniu odzyskiwania należności.

Dopłata do zaniżonego odszkodowania – czy warto starać się o nią samodzielnie?

Każdy poszkodowany w wyniku kolizji, który uważa, że firma ubezpieczeniowa wypłaciła mu zbyt niskie odszkodowanie, może postarać się o samodzielne uzyskanie dopłaty. Tylko czy rzeczywiście będzie to dobre rozwiązanie? Co prawda działanie na własną rękę jest całkowicie bezpłatne (za pomoc specjalisty należy zapłacić) jednak należy pamiętać też o tym, że postępując bez odpowiedniej wiedzy, znajomości przepisów i procedur, szansę na korzystne rozwiązanie są bardzo niskie.

Warto pamiętać, że przy nieudanej samodzielnej próbie uzyskania dopłaty do odszkodowania, późniejsza pomoc profesjonalistów może być utrudniona.

Dlatego też bez odpowiedniego przygotowania nie warto samodzielnie próbować uzyskać dopłaty do zaniżonego OC. Najlepszym rozwiązaniem jest jak najszybsze skorzystanie z pomocy profesjonalisty, między innymi Zaniżonej Szkody.

Kto może pomóc w uzyskaniu dopłaty do odszkodowania?

Dopłaty do odszkodowań z OC sprawcy mogą być pozycjonowane na kilka sposobów. Można zrobić to samodzielnie, jednak jak już wiadomo, nie jest to przedsięwzięcie opłacalne, a osiągnięcie celu niezwykle trudne. W jaki sposób można uzyskać dopłaty do odszkodowań, aby mieć jak największe szanse na uzyskanie od ubezpieczyciela należnych pieniędzy? Można skorzystać z pomocy kancelarii adwokackiej/ radcy prawnego lub firmy specjalizującej się w odzyskiwaniu odszkodowań np. Zaniżonej Szkody.

Adwokat lub radca prawny

Jeżeli poszkodowanemu wypłacona została zaniżona kwota odszkodowania, może on starać się o uzyskanie dopłaty z pomocą adwokata lub radcy prawnego. To wiąże się oczywiście z dodatkowymi kosztami, jednak należy pamiętać o tym, że choć wymienione jednostki na każdy etapie pracy pobierane są wynagrodzenie, to korzystanie z pomocy takich specjalistów znacząco zwiększa szansę na odzyskanie należności za zaniżone odszkodowanie.

Adwokat i radca prawny wszystkie formalności załatwiają za swojego klienta, ten musi tylko dostarczyć niezbędnych dokumentów, aby kancelaria mogła przejść do realizacji uzyskiwania dopłaty do odszkodowania.

Firma specjalizująca się w uzyskiwaniu dopłaty do odszkodowania

Dopłaty do odszkodowań można również uzyskać, zgłaszając się do specjalistycznej firmy, zajmującej się sprawami klientów, którzy otrzymali zaniżone odszkodowania. Współpraca z taką firmą również niesie ze sobą wiele korzyści i co najważniejsze jest bardzo skuteczna. Co istotne decydując się na przekazanie swojej sprawy Zaniżonej Szkodzie macie możliwość załatwienia wszystkich formalności w trybie online – szybko, wygodnie i skutecznie.

W Zaniżonej Szkodzie o dopłatę do odszkodowania można starać się w ciągu 3 lat, licząc od dnia, w którym doszło do zdarzenia drogowego.

Warto również podkreślić, że analiza wniosku i cały procesu pozyskiwania dopłaty do odszkodowania w przypadku Zaniżonej Szkody są darmowe.

Nie daj się stresowi po wypadku!

Zostaw numer, a my zaoferujemy Ci darmowe auto zastępcze i bezgotówkową naprawę.

Nie chcesz podawać swojego numeru telefonu?
Nic nie szkodzi - kliknij tutaj aby pobrać oświadczenie.