Zadzwoń

+48 725 000 247

Napisz

info@zanizonaszkoda.pl

5 kroków do podjęcia po zaniżeniu odszkodowania przez ubezpieczyciela

Statystyki nie napawają optymizmem – nawet 98% wypłacanych przez ubezpieczycieli odszkodowań za zdarzenia drogowe lub wypadki komunikacyjne jest zaniżonych. Przez to poszkodowani mają problem z naprawą wszystkich uszkodzeń powstałych w wyniku zdarzenia. Z tym procederem można walczyć. Tylko warto wiedzieć, jakie kroki należy podjąć, gdy ubezpieczyciel zaniżył wartość wypłaconego odszkodowania.

1. Konsultacja ze specjalistą

Jeżeli poszkodowany w wyniku zdarzenia drogowego uważa, że odszkodowanie, które zostało mu wypłacone przez ubezpieczyciela, jest zbyt niskie, ma kilka możliwości postępowania w dochodzeniu swoich praw do uzyskania mu pełnej, należnej kwoty. 

Jednym ze sposobów na uzyskanie należnych mu pieniędzy jest konsultacja ze specjalistą działającym przy sprawach odszkodowawczych. To właśnie on wyjaśni poszkodowanemu, czy jego roszczenia są zasadne i czy będzie miał szansę na uzyskanie dopłaty do zaniżonego odszkodowania. Im więcej dokumentacji (raporty policyjne, zeznania świadków, zdjęcia szkód, kosztorysy napraw itp.) dotyczącej sprawy zostanie zgromadzone, tym jej rozwiązanie i dochodzenie roszczeń będzie zdecydowanie łatwiejsze.

2. Złożenie odwołania od decyzji ubezpieczyciela 

Każdy kierowca ma prawo do złożenia odwołania od decyzji ubezpieczyciela jeżeli uważa, że ta wydana przez niego jest niezasadna i niezgodna z rzeczywistym przebiegiem wydarzeń i stopniem wyrządzonych szkód. Odwołanie może być złożone w formie tradycyjnej, elektronicznej lub ustnej – każdy sposób rządzi się swoimi prawami i przebiega w nieco inny sposób.

W odwołaniu muszą znaleźć się najważniejsze dane poszkodowanego oraz sprawy, w której składa odwołanie. Im lepiej uzasadni swoje roszczenia, tym większe ma szansę na to, że jego żądania zostaną spełnione.

3. Pomoc organu nadzorczego

Jeżeli odwołanie nie przyniosło oczekiwanego rezultatu, wówczas warto spróbować zwrócić się do stosownego organu nadzorczego zajmującego się sprawami ubezpieczeń. Można również skonsultować się z prawnikiem, być może on będzie w stanie ustalić ścieżkę dalszego postępowania, którego efektem będzie uzyskanie większej kwoty odszkodowania.

4. Wstąpienie na drogę sądową

Jeżeli odwołanie od decyzji ubezpieczyciela nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, poszkodowany w wyniku zdarzenia drogowego może wstąpić na drogę sądową i w ten sposób spróbować odzyskać należne mu pieniądze. Należy jednak mieć świadomość tego, że nie jest to łatwa droga i uzyskanie pozytywnego zakończenia sprawy będzie wymagało mnóstwo wysiłku.

5. Pomoc profesjonalistów zajmujących się uzyskiwaniem dopłat do odszkodowania 

Ubezpieczyciel zaniżył odszkodowanie? Postępowanie sądowe wydaje się być przerażające? Można uniknąć wystąpienia na drogę sądową. Wystarczy skorzystać z pomocy firm zajmujących się pozyskiwaniem dopłat do odszkodowania. Idealnym przykładem będzie tu Zaniżona Szkoda – poszkodowany zgłasza się ze swoją sprawą, specjaliści ją dokładnie analizują i ustalają wysokość dopłaty do odszkodowania. Jeżeli kwota zostanie zaakceptowana, pieniądze możliwie jak najszybciej trafiają na konto wnioskodawcy. Umowa pomiędzy stronami odbywa się na zasadzie cesji. Cała procedura jest szybka i prosta, to minimum formalności, za to sporo skuteczności.

Nie daj się stresowi po wypadku!

Zostaw numer, a my zaoferujemy Ci darmowe auto zastępcze i bezgotówkową naprawę.

Nie chcesz podawać swojego numeru telefonu?
Nic nie szkodzi - kliknij tutaj aby pobrać oświadczenie.